Monday, April 15, 2024

Ev sigortası: Bir hasar meydana geldiğinde ne olur ?

 


Birçok ev sahibi akıllıca davranarak tatil evlerini su, yangın, hırsızlık ve arızalardan kaynaklanan hasarlara karşı sigortalatmayı tercih ediyor.

Ancak gerçek bir hasar meydana geldiğinde ne olur ve sorunu çözme süreci nedir?

Hasar tespit edildikten sonra sigorta şirketi ile irtibata geçilmelidir. Hasarın kapsamı hakkında resim ve ayrıntılı bilgi isteyeceklerdir.

Sigorta şirketi daha sonra dosyanızı hasarı onarabilecek bir şirkete iletecek ve bu şirketten bir değerlendirme aldıktan sonra ya onarımları yapmayı ya da size bir tazminat tutarı ödemeyi teklif edecektir.

Bu, dünyanın diğer bölgelerindeki sigorta şirketlerine oldukça benzer şekilde işlemektedir.

Açıkçası dil engeline bağlı olarak bazı zorluklar yaşanabilir ve bazen süreç oldukça uzun sürebilir. Ancak genel anlamda sistem iyi işlemektedir.

Gördüğümüz en yaygın hasar türleri "su" ile ilgilidir, örneğin sızan çatılar, tıkalı balkon gider boruları nedeniyle dairelere giren su, sızan duşlar...

2Base'in mülkünüz için yıllık bir denetim paketi sunduğunu unutmayın. Mülkünüze yaptığımız aylık ziyaretler sırasında herhangi bir su hasarını fark etmekle kalmayacağız, aynı zamanda sizin adınıza sigorta şirketi ile tüm iletişim ve yazışmaları da yapacağız.No comments:

Post a Comment