Sunday, December 18, 2022

Alanyadaki Yabancı Öğrencilerin HayatıAlanyadaki Yabancı Öğrencilerin Hayatı


Türkiye yabancı vatandaşlar arasında turizm, yatırım ve tatil için çok tercih edildiği gibi yabancı öğrenciler tarafından da Üniversite okumak için çok tercih edilen bir eğitim ülkesidir.  
 
Alanya son 5 yılda üniversite açısından kendini çok fazla geliştirdi. Bir çok yeni bölüm ve yeni fakülte açıldı. Alanya tatil bölgesi olduğu için burada eğitim almak öğrencilerinde çok fazla ilgisini çekmesine sebep oldu. Son yıllarda bir çok yabancı öğrenci Alanya'ya üniversite okumak için geldi.
 
Alaaddin Keykubat Üniversitesine bağlı 65 farklı bölüm var. Bu bölümlerin tamamı Kestelde ki ana binada yer almıyor. Bazı bölümler Gazipaşada, Konaklıda ve Türklerde bulunuyor.
 
Bizde Alanya'da eğitim almanın masrafları hakkında sizler için bilgi topladık.

 
Alanya'da Öğrenim Ücreti

Alanyada ki Alaaddin Keykubat Üniversitesinde eğitim ücreti seçilen bölüme göre değişiklik göstermektedir. Ortalama 500 - 3700 euro arasında ücret ödenmesi gereklidir.

 

Konaklama

En çok harcama yapılacak diğer alanlardan biri konaklama olacaktır. Konaklama için 3 seçenek vardır. Öğrenci yurtları, Apart oteller yada Ev kiralamak. Ortalama 200-500 euro arasında bir gider olacaktır. (faturalar dahil)

 

Sağlık Sigortası  

Sağlık sigortası 1 yıl süre ile verilmektedir. Maliyeti yaklaşık 50eurodur.


 

 

 

No comments:

Post a Comment